5 kolejka: Premierowe zwycięstwo w derbach!

1 rok temu | 12.09.2022, 13:50

Pniówek-74 Pawłowice - LKS Goczałkowice-Zdrój 2:1 (0:0)

Zespół LKS Goczałkowice-Zdrój pokonał 2:1 w meczu wyjazdowym 3 ligi z lokalnym rywalem Pniówkiem-74 Pawłowice. Katem gospodarzy okazał się Krzysztof Kiklaisz, który zdobył dwie bramki.

Pierwsza połowa miała wyrównany charakter. Akcje toczyły się głównie w środku pola, lecz przewagę optyczną osiągnęli wyżej plasowani w tabeli gospodarze. Do przerwy jednak żadna ze stron nie mogła cieszyć się z goli.

W drugą połowę spotkania lepiej weszli gospodarze. Pniówek często stwarzał zagrożenie po stałych fragmentach. Po jednym z dośrodkowań i zamieszaniu w polu karnym do piłki doszedł Przemysław Brychlik wykorzystując sytuację. Na Nasze szczęście LKS szybko zabrał się za odrabianie strat. W 55 minucie technicznym strzałem w długi róg popisał się Krzysztof Kiklaisz doprowadzając do remisu. Na tym nie poprzestali i dążyli do strzelenia zwycięskiej bramki. Piłkarze dopięli swego w 66 minucie, kiedy to dublet skompletował Kiklaisz ponownie umieszczając piłkę w siatce. Do końca zespół skutecznie się bronił nie dając sobie odebrać prowadzenia.

Odnosimy zatem pierwsze zwycięstwo w lidze. Wywozimy z trudnego terenu cenne 3 punkty przerywając złą passę trzech kolejnych porażek. W następnej kolejce LKS czeka kolejny wyjazd, tym razem do Kluczborka na mecz z miejscowym MKS-em.

1:0 - Przemysław Brychlik 50’

1:1 - Krzysztof Kiklaisz 55’

1:2 - Krzysztof Kiklaisz 66'

LKS: Klaudiusz Mazur - Adam Danch, Dominik Zięba, Mariusz Magiera - Remigiusz Flasz, Łukasz Hanzel, Oleksiy Bryzhenko (90' Daniel Warzycki) , Radosław Dzierbicki (89' Michał Szymała) - Michał Nagrodzki (58' Michał Nadolski), Dawid Lipniak (46' Szymon Gemborys), Krzysztof Kiklaisz (90' Konrad Sieracki)

Na ławce pozostali: Szymon Kurowski

Trener: Damian Baron

Pniówek: Mateusz Ponc - Dawid Morcinek (77' Michał Płowucha), Szymon Ciuberek, Bartosz Szary, Piotr Groborz - Mateusz Szatkowski, Piotr Trąd (77' Jakub Szczęch), Kamil Spratek (73' Kamil Herman), Grzegorz Glapka (67' Daniel Wiciński) - Przemysław Brychlik (67' Kamil Glenc), Dawid Hanzel

Na ławce pozostali: Leon Fulianty, Paweł Wolny