16 kolejka: Remis w ostatnim meczu wyjazdowym rundy.

1 rok temu | 15.11.2022, 14:03

W minioną niedzielę udaliśmy się do województwa lubuskiego na spotkanie rozgrywane w ramach 16 kolejki z Lechią Zielona Góra. W meczu padł remis 1:1. Jedyną bramkę dla LKS-u zdobył kapitan Łukasz Hanzel.

Pierwsza połowa miała bardzo wyrównany charakter. Do sytuacji dochodzili zawodnicy obu drużyn. Najlepsze w pierwszej części miał Bartłomiej Ślosarczyk, który najpierw oddał zbyt lekki strzał, a później dał się dogonić świetnie powracającemu obrońcy. Tuż przed przerwą niezwykle blisko strzelenia byli gospodarze tego spotkania, którzy mieli strzał głową z bliskiej odległości ale intuicyjnie interweniował nasz bramkarz Klaudiusz Mazur. Druga część niewiele się różniła od pierwszej. W 68 minucie dopięliśmy jednak swego, kiedy to do wybitej z pola karnego piłki dopadł Łukasz Hanzel i strzałem z około 18 metrów pokonał bramkarza Lechii. Niestety na to trafienie udało się rywalom błyskawicznie odpowiedzieć i mieliśmy remis 1:1. Do końca wynik nie uległ już zmianie.

Szanujemy taki wynik na trudnym terenie ale z Zielonej Góry wróciliśmy z lekkim niedosytem bo można było pokusić się o zwycięstwo i przełamać świetną serię gospodarzy. W tej rundzie pozostali niepokonaną drużyną w meczach domowych.

Już teraz zachęcamy do przyjścia na nasz obiekt na ostatni mecz rundy jesiennej, w którym zmierzymy się z Polonią Bytom. Spotkanie rozpocznie się w sobotę tradycyjnie o godzinie 13:00. Trzymamy kciuki żeby LKS ten rok zakończył zwycięstwem!

Lechia Zielona Góra - LKS Goczałkowice-Zdrój 1:1 (0:0)

1:0 - Łukasz Hanzel 68’

1:1 - Rafał Dzidek 72’

LKS: Mazur - Danch, Prytykovskyi, Magiera - Gemborys (88’ Lipniak), Dąbrowski (57’ Sieracki), Hanzel, Komandera (88’ Dzierbicki) - Ślosarczyk (57’ Bryzhenko), Nagrodzki (65’ Nadolski), Kiklaisz

Na ławce rezerwowych pozostali: Kurowski, Szymała

Trener: Damian Baron

Lechia: Fabisiak - Kurowski, Ostrowski, Maćkowiak (76’ Kołodenny) - Surożyński (84’ Żurawski), Gabriel Silva, Zając (69’ Babij), Górski (76’ Malec) - Athenstadt, Mycan, Loboda (69’ Dzidek)

Na ławce pozostali: Sieracki, Lechowicz